Aktualności

Jadalnia – nowość w akademiku

ZAPRASZAMY DO NOWEJ PRZESTRZENI WSPÓLNEJ – JADALNI.

Mieści się na 1 piętrze w dawnym pokoju 114

Remont pokoju nauki

Drodzy mieszkańcy,

Zakończyliśmy remont pokoju nauki, zapraszamy do korzystania z nowego miejsca

Pokój nauki

Siłownia

Drodzy mieszkańcy,

W siłowni pojawiły się nowe sprzęty , a dodatkowo te które już tam były przeszły serwis i zostały usunięte wszystkie usterki. Zapraszamy do korzystania w każdy:

  • Wtorek od 15:00 – 18:00
  • Piątek od 15:00 – 18:00

Nowości w Babilonie

Drodzy mieszkańcy,

Chcieliśmy Was poinformować , że pralka nr. 5 została wymieniona na nową –  już nie będzie problemów z czasem prania.

Dodatkowo na każdej pralce umieściliśmy informację o programach prania, temperaturze i czasie prania na danym programie, mam nadzieję , że ułatwi Wam to korzystanie.

Na 3 piętrze w kuchniach pojawiły się nowe czajniki do użytku mieszkańców – Prosimy Was o nie zabieranie ich do pokoju,  aby inni mieszkańcy również mogli z nich korzystać.

Kolejną nowością jest 3 odkurzacz na portierni oraz w każdej toalecie 2 miotła do sprzątania – bardzo cieszymy się , że dbacie o czystość w Waszych pokojach i często wypożyczacie odkurzacze oraz używacie mioteł dlatego postanowiliśmy dokupić kolejne 🙂

Godzina Dla Ziemi WWF

Drodzy mieszkańcy!

Jutro czyli w sobotę 25.03 odbędzie się organizowana na całym świecie przez  Fundację WWF – Godzina dla Ziemi.

 W ciągu jednej godziny – pomiędzy 2030 a 2130 czasu lokalnego w wielu miejscach na całym świecie nastąpi symboliczne zaciemnienie. Zgasną iluminacje znanych budynków i obiektów, przygaszone zostanie oświetlenie ulic, dróg i mostów, z całą pewnością zgaśnie również światło w wielu domach i mieszkaniach.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oraz Dom Studencki Babilon pragną włączyć się w akcję i zachęcają mieszkańców do wzięcia udziału i przygaszenie jutro wieczorem pomiędzy 20.30 a 21.30 świateł w pokojach.

Wyniki ankiety

Drodzy mieszkańcy!

W styczniu przeprowadziliśmy wśród mieszkańców ankietę dotyczącą jakości życia w ds. Babilon , Waszych potrzeb, uwag i pomysłów na ulepszenie tego miejsca.

Przesyłamy link do wyników ankiety:

WYNIKI ANKIETY

Podsumowując:

  1. W obszarze czystości akademika , zwracaliście szczególną uwagę na brudne toalety i prysznice w weekendy. Niestety nie możemy zatrudnić Pań pokojowych w systemie pracy 7dni/7dni. Pamiętajcie jednak , że to WY tworzycie to miejsce, dlatego w imieniu Waszych kolegów i koleżanek dzielących z Wami te pomieszczenia BARDZO PROSIMY O POSPRZĄTANIE PO SOBIE TOALETY ,PRYSZNICA CZY BLATÓW W KUCHNI –  PAMIĘTAJCIE O INNYCH ,

WY CHCECIE ZASTAĆ TE POMIESZCZENIA CZYSTE I CI KTÓRZY PRZYJDĄ PO WAS RÓWNIEŻ CHCĄ ZAŁATWIĆ SWOJE POTRZEBY W CZYSTOŚCI.

  1. Pytaliśmy o Wasze zdanie w kwestii poddziału na toalety męskie oraz żeńskie, ku naszemu zaskoczeniu zdania były podzielone równomiernie. W związku z tym nie będziemy w tym obszarze wprowadzać zmian.
  2. W kwestii sytuacji niebezpiecznych – niekomfortowych które wydarzyły się na terenie akademika. Bardzo prosimy o zgłaszanie każdorazowo taką sytuację w administracji. Można przyjść osobiście albo napisać maila na babilon@amu.edu.pl

koniecznie opisując sytuację i podając dzień i  przybliżoną godzinę zdarzenia. Na obiekcie są kamery możemy to sprawdzić i wyciągnąć konsekwencję wobec osób stwarzających niekomfortowe sytuacje.

Nowości w akademiku:

Na Waszą prośbę zakupiliśmy kosze na śmieci do każdej toalety , na recepcji będzie możliwość od dzisiaj wypożyczenia nowych sprzętów:  Blender, mikser oraz suszarka do włosów. 

Pojawiły się prośby o usprawnienie systemu pocztowego w odpowiedzi na to powstał regał pocztowy na którym podzieliliśmy Was na grupy po 5-6 pokoi w jednej przegródce.

Bardzo dużo Waszych głosów odnosiło się do problemów z praniem, na razie postaramy się kontrolować Wasze zapisy, przypominamy , że 1 mieszkaniec może prać maksymalnie 1 raz w tygodniu swoje rzeczy.  Będziemy wymazywać pokoje które nadużywają rezerwacji ( rezerwują kilka pralek na raz albo na wiele godzin po kilka razy w tygodniu) , jeżeli to nie przyniesie efektu zapisy będą odbywały się w administracji.

W najbliższym czasie planujemy zakup dodatkowych 2 pralek do użytku studentów.

Prosiliście o lustra w pokoju – niestety nie mamy możliwości finansowych do zakupu luster do każdego pokoju – ale w najbliższym czasie zakupimy duże lustra do wspólnego użytku studentów na każde piętro akademika – podobne do tego które obecnie znajduje się na parterze.

Do akademika zakupimy również suszarki do naczyń do kuchni oraz od nowego roku akademickiego postaramy się aby w każdej szafie znalazło się po kilka sztuk wieszaków do ubrań.

Bardzo dużo z Was prosiło o wspólne pomieszczenie gdzie moglibyście razem spędzać czas.  Dołożymy wszelkich starań aby takie pomieszczenie pojawiło się w akademiku. Postaramy się zrealizować pomysł ze stołem do tenisa oraz piłkarzykami – niestety realizacja tego potrzebuje więcej czasu dlatego taki pokój najwcześniej może pojawić się w nowym roku akademickim.

Niestety nie możemy zrealizować pomysłów aby każdy pokój posiadał łazienkę oraz wifi ze względu na ograniczenia techniczne budynku. Nie możemy również przy rosnącej inflacji obniżyć czynszu za wynajem. Na razie nie planujemy również wprowadzić systemu wchodzenia do akademika na kartę magnetyczną.

Wszystkim którzy wzięli udział w ankiecie serdecznie dziękujemy.

Regał na pocztę

Drodzy mieszkańcy,
W holu przy recepcji pojawił się REGAŁ NA POCZTĘ , każda przegródka zawiera około 6 pokoi. Prosimy o regularne sprawdzanie czy nie ma dla Was listów.

Przegląd czujników pożarowych w pokojach

Przegląd czujników pożarowych w pokojach

Drodzy mieszkańcy,

W dniu 23.03.2023 (czwartek) od godziny 8:30 w pokojach studenckich na III piętrze będą sprawdzane czujki przeciwpożarowe. Pracownik firmy serwisującej w obecności pracownika Domu Studenckiego będzie chodził i sprawdzał czujki w Waszych pokojach. Obecność w pokojach przynajmniej jednego mieszkańca mile widziana, ale nie jest obowiązkowa. W przypadku nieobecności mieszkańca kontrola zostanie przeprowadzona w obecności pracownika DS a pokój zostanie ponownie zamknięty.

Ankieta dla mieszkańców Ds Babilon

Drodzy mieszkańcy,

Nasz akademik cały czas stara się rozwijać i ulepszać aby poprawić komfort a także bezpieczeństwo mieszkańców.

Chcielibyśmy aby czas jaki spędzacie u nas był tym który będziecie bardzo dobrze wspominać w przyszłości.

Dlatego tak ważna jest dla nas Wasza opinia na temat akademika.

Chcielibyśmy poznać Wasze zdanie, a także sugestie i pomysły które pomogą wyznaczyć nam kierunek w jakim powinien podążać Dom Studencki „Babilon”

Prosimy Was o wypełnienie krótkiej ankiety przeznaczonej dla mieszkańców:

https://forms.office.com/e/aBhRkBjBZB

Ankieta jest całkowicie anonimowa

przewidywany czas wypełnienia 5-10 min.

Prosimy o jej uzupełnienie do 20.01.2023r.

Bardzo dziękujemy za wszystkie nadesłane odpowiedzi

Życzenia Świąteczne

Drodzy mieszkańcy,

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2023r. pracownicy Domu Studenckiego Babilon życzą Wam:

By Wam wszystko pasowało,

by kłopotów było mało,

byście zawsze byli zdrowi,

by problemy były z głowy,

by się wiodło znakomicie,

by wesołe było życie!

Pamiętajcie jeżeli wyjeżdżacie na Święta możecie zostawić klucz do pokoju na recepcji aby go nie zgubić czy nie zapomnieć przywieźć z domu 😊

Nowe deski do prasowania, odkurzacze i żelazka

Drodzy mieszkańcy,

Miło nam poinformować Was , że w każdej toalecie w miejscu gdzie znajdują się: wiadro , mop i miotła pojawiły się deski do prasowania do użytku wszystkich studentów. W akademiku pojawiły się również nowe odkurzacze pionowe oraz żelazka do Waszego użytku. Dostępne na portierni.

AED

Drodzy mieszkańcy,

Chcemy poinformować Was , że w domu studenckim pojawił się nowy sprzęt podnoszący nasze wspólne bezpieczeństwo : Defibrylator AED

znajdujący się przy portierni.

Dezynsekcja

Szanowni mieszkańcy,

Administracja DS Babilon informuje, że dnia 12.12.2022 r. w Poniedziałek w godzinach 8:00 – 12:00 przeprowadzona będzie dezynsekcja pokoi studenckich.

Obecność lokatorów podczas dezynsekcji nie jest obowiązkowa.

Pod nieobecność mieszkańców pokoje będą otwarte w obecności pracowników administracji i ponownie zamknięte.

Ewakuacja

Drodzy mieszkańcy,

W dniu wczorajszym (23.11) o 14.00 odbyła się próbna ewakuacja budynku, bardzo dziękujemy Wam za sprawne wyjście z akademika i przypominamy , że w nagłych sytuacjach można wychodzić również 2 klatką schodową , nie trzeba iść przez portiernię.

Wsparcie psychologiczne

Drodzy studenci:

Na naszej uczelni funkcjonuje wsparcie psychologiczne dla studentów i pracowników UAM – informacje dostępne są pod poniższym linkiem.

https://psychologia.amu.edu.pl/menu-dla-studenta/wsparcie-psychologiczne-na-uam/?fbclid=IwAR0GHRfn9HNTWW6BPPkGf99a6ZPDTX0KQz-XBNgmbZpdZY-cY4CDt8Ch34k&doing_wp_cron=1669115605.5057470798492431640625

Poradnia Rozwoju i Wsparcia Psychicznego mieści się w DS HANKA pokoje nr 13,14 i 16 na parterze.

Tablica ogłoszeń

Drodzy mieszkańcy,

Na klatce schodowej między parterem a 1 piętrem pojawiła się tablica do Waszej dyspozycji. Jeżeli chcecie coś przekazać innym mieszkańcom, coś ogłosić, coś zgubiliście / szukacie, a może chcecie udzielać korepetycji. Cokolwiek przyjdzie Wam na myśl , zapraszamy do korzystania.

Wolne miejsca

Dom Studencki Babilon posiada kilka wolnych miejsc dla studentów UAM w pokojach 2 – osobowych.

Cena za miejsce 485zł / mc , wymagana zwrotna kaucja w wysokości 1 czynszu.

Wymagany status studenta UAM

W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt z administracją: babilon@amu.edu.pl

Tel. 61829-34-76

Siłownia

Drodzy Babilończycy,

Od 08.11 rusza w naszym akademiku siłownia . Można z niej korzystać z instruktorem , który będzie dla Was dostępny w każdy wtorek od godziny 16.30-19.30

Siłownie znajdziecie w piwnicy przy drugiej klatce schodowej po przeciwnej stronie od wejścia do budynku.

Żelazka , odkurzacze , rowerownia i pokój nauki

Drodzy Babilończycy!

Przypominamy , że do Waszej dyspozycji na portierni dostępne są : żelazka , odkurzacze i deski do prasowania.

Przypominamy również o możliwości korzystania z rowerowni , klucz dostępny w portierni.

Posiadamy również pokój nauki dostępny przy administracji – klucz w portierni.

W przyziemiu budynku dostępna pralnia i suszarnia.

Niezbędnik mieszkańca

Drodzy mieszkańcy,

W tym roku w każdym pokoju na biurku znajdziecie niezbędnik mieszkańca zawierający informacje, zasady i obowiązki gościa Ds Babilon oraz zasady obowiązujące przy zakwaterowaniu oraz wykwaterowaniu z akademika. Prosimy o zapoznanie się z dokumentami.